דף מידע ושבת שלום

דפי מידע • כניסות

קבצים מצורפים:

דף מידע מס' 3835 11.9

חג תשרי ואירועי ה-90: כשהמציאות משנה את התוכניות
קהילה יקרה, בתקופה שכזו, שמשתנה כל הזמן, אנו נאלצים לשפע גמישות ויצירתיות וללב חזק.
בחודשים האחרונים עמלו צוותים רבים על תכנון אירועי חגי תשרי וחג נען. ניסינו, קיווינו, התקרבנו, התרחקנו, וממש כמו בניית ארמון בחול, בכל פעם הגיע גל ושטף את התוכניות לים .
לאור המצב המשתנה, הדאגה, השמירה על הקהילה ולאחר התייעצויות רבות עם צוות צח"י והמועצה החלטנו שאירועי שנת ה-90 יותאמו להנחיות ויתקיימו באופן צנוע ופשוט בהרבה ממה שתוכנן, ולצערנו על אחדים מהם נאלץ לוותר. רגע לפני הפרסום, כשהתוכנייה כבר בתנור, חישבנו מסלול מחדש. הנה הוא בקווים כלליים: ערב ראש השנה - טקס מצולם - ישודר לבתים. יום כיפור - מפגשי רוח ושיח בזום. סוכות וחגן נען - האירועים יפורסמו בהמשך.
מאחלות לכולנו ליהנות מתרבות מקומית יצירתית ומרוממת רוח, על אף המגבלות .
לחיי החוסן הקהילתי והתרבותי, גיל – תרבות, ורעיה בשם צוות צח"י

חדשות הגלריה: תערוכת געגועים קהילתית
לכבוד חג נען ה-90 אנו מזמינות אתכם לקחת חלק בתערוכה קהילתית חדשה ושמה "ספר געגועים".
כל משפחה תוכל לקבל קרטון שעליו מוזמנים בני המשפחה "להניח געגוע" אחד למשהו אהוב בנען.
את התוצרים נציג במהלך החג במרחב הציבורי בקיבוץ ברוח ימי קורונה. לאחר התערוכה נאגד את כל הדפים לספר משותף, תמצית האהבות שלנו למקום. געגועים הם בעצם האהבות שלנו, הם יכולים להיות גם מנוע לפעולה, ביטוי של מה שאנו מאחלים לעצמנו שימשיך להיות חלק בחיינו כאן בנען.
אז מה עושים? בסוף השבוע נפרסם בטלגרם את כל הפרטים: תהליך ההכנה לתערוכה ולוחות הזמנים. מוזמנים לקרוא ולפנות אלינו בשאלות. התערוכה תוצג ב-6.10. תחילת ההכנות מרגע זה! מחכות לכם, חמוטל פרידברג ודורית קופיט


חותמים על הסכמי שיוך: סיבוב רביעי מאחורינו
השבוע צלחנו יום חתימות נוסף, כ-40 בתי אב השלימו את חתימת ההסכמים לשיוך ביתם. ואנחנו ממשיכים במרץ לקראת יום חתימות מס' 5 שיתקיים ב-12.10. הרשימה כבר כמעט סגורה, אבל אם תהיו זריזים אולי תצליחו להשתחל. איך נרשמים? שלחו מייל minhelet@naan.co.il ונחזור אליכם.
מנהלת הדיור מאחלת לכל בית נען שנה של בשורות טובות, בריאות ושמחות.
עודד – מנהלת הדיור

תרבות עד פתח הבית: הקתדרה של המועצה אצלנו במועדון
שמחים לעדכנכם שקתדרת המועצה האזורית גזר תפעל השנה במועדון בנען, בכפוף כמובן להתפתחויות ולהנחיות. קתדרה גזר פותחת את שעריה זו השנה ה-11 בפני תושבי המועצה, בניהולו האקדמי של דוד זקס. אגף קהילה מזמין אתכם להשתתף במגוון הרצאות וסיורים, שיעבירו מומחים ומרצים מעולים.
• ההרצאות יתקיימו בימי שלישי בשעה 9:45 עד 11:45.
• התוכנית השנתית כוללת 30 הרצאות ו- 4 סיורים. עלות סדרה מלאה - 670 ₪ (תוספת עבור כל סיור תיגבה בנפרד); 10 הרצאות לבחירה – 350 ₪; הרצאה בודדת – 40 ₪.
הרצאת הפתיחה: שלישי 22.9 - דרך המשי. אביגדור סופר, תרמילאי בן 70 פלוס, עם סיפורו הייחודי.
הרשמה לפעילויות באתר המועצה. אשת הקשר בנען - אהובה פוקס (לא להרשמה). תיהנו!

נשארים חברים: שומרים על פרטיות משפחות החולים
אנו מבקשים להימנע מפנייה בשאלות לבני משפחה, גרעינית או מורחבת, של חברים שנמצאו חיוביים לקורונה והסכימו לפרסום שמם. בני משפחה אשר נדרשו להיכנס לבידוד מיודעים על כך.
המטרה בשיתוף שמו של חולה היא להרגיע את הציבור ולאפשר לחברים לדעת האם נדרשים לבידוד.
אם יש לכם שאלות אנא פנו למשרד הבריאות או לדפנה גונר.
בבקשה כבדו את הפרטיות ואל תטרידו את המשפחות. איחולי החלמה ובריאות ותודה על הרגישות.
דפנה ורעיה


מרפאת שיניים: משנה זהירות
כדי לאפשר את המשך פעילותה של המרפאה ולצמצם חשיפה של אנשי צוות, אנו צריכים את עזרתכם: אם קיים חשד כל שהוא, אם אתם או מישהו מבני משפחתכם חש ברע / ממתין לבדיקת קורונה או נמצא בבידוד - אנו מבקשים בכל לשון של בקשה לא להגיע למרפאת השיניים.

ארוחה חמה בתרומה: מעורבות חברתית
בשבועות האחרונים עלה לאוויר מיזם חדש ומרגש של התנועה הקיבוצית והקיבוץ הדתי, בשם "מבשלים באהבה", שמטרתו איסוף תרומות מזון מבושל לקראת חגי תשרי .עד כה נתרמו למעלה מ-4,300 מנות.

קצת רקע: בכל שנה מארחים הקיבוצים בערבי החג אוכלוסיות מעוטות יכולת. השנה עם פרוץ הקורונה וההנחיות ההתקהלות המחמירות, אלפי משפחות ויחידים לא יוכלו להתארח בקיבוצים וקיים חשש שיוותרו ללא מזון בערב החג. מתוך רצון לתת כתף לאוכלוסייה זו בערב החג הוחלט לצאת לדרך עם המיזם החדש שמתמקד בהכנת מזון מבושל במהלך חגי תשרי (ערב רוה"ש 18.9 וערב סוכות 2.10) עבור מקלטים לנשים מוכות, בתי תמחוי, ניצולי שואה, פנימיות, בודדים, ומשפחות הזקוקות לסיוע.
אז איפה אנחנו נכנסים לתמונה?
חדר האוכל בנען יבצע הרשמה למי שירצה לתרום ארוחה בעלות של 22 ₪. מוזמנים להצטרף לתרומה
בהודעת ואטסאפ לליאור סול: 052-6121453. יש לרשום: שם, מספר תקציב וכמה מנות תרצו לתרום.
ההרשמה רק עד יום ראשון הקרוב בשעה 12:00.
מוזמנים להצטרף אלינו לתרומה משמעותית וערכית לכבוד החג ושתמיד נהיה בצד הנותן.

מיאוו: לא מאכילים חתולים במרחב הציבורי
חוזרים ומזכירים כי חל איסור מוחלט על האכלת חתולים במרחב הציבורי של נען. בימים אלה אנו משקיעים מאמצים גדולים להסדרת הנושא המורכב הזה, וכל האכלה עצמאית ולא מבוקרת פוגעת בתהליך וגורמת נזק. לפיכך נבקש להקפיד על ההנחיה ולהימנע לחלוטין מהאכלת חתולים במרחב הציבורי. בשאלות ניתן לפנות לאייל מצליח. תודה על התמיכה.


מכתב מחברה: לצוות המרפאה
כחברת נען הנזקקת מדי פעם (לשמחתי לעיתים רחוקות) לשירותי צוות המרפאה, חשבתי לעצמי שמילה טובה, כתובה (בעל פה אמרתי פעמים רבות) - דווקא בימים קשים אלו, ימי הקורונה - חשובה לשיח, לתקשורת ולטיפול המקצועי, הלבבי לו אני זוכה.
אני מודעת לקשיים המקצועיים והשירותיים שאתן נדרשות למלא מטעם הנהלת קופת חולים כללית, ולכן, יותר מתמיד, חשה צורך להביע הערכתי ותודתי העמוקה לכן, צוות המרפאה.
מירלה מקושבסקי

תוכנית תל"ם: סוגרים שנה
בתחילת השבוע ציינו סיום פעילות לשנת תש"פ. היו איתנו בתוכנית תל"ם (תעסוקה, לימודים, מגורים) - שמונה בנות שעבדו בבתי הילדים ובכל-בו. נפרדנו משלוש בנות והאחרות ממשיכות איתנו לשמחתנו בתוכנית לשנה שניה, תודות לרצון המשותף שלהן ושל הקיבוץ.
אנחנו רוצות להודות לשלושה חברים מקסימים שהתנדבו לעשות לנו על האש שווה במיוחד -
גילעד משריקי, גיא ישר ואוריה ברומר, תודה! ושתהיה לכולנו שנת עשייה, נתינה והשפעה.
בנות תל"ם, אילת לייפר ומיכל מאירי שגב