ורדי שאול

דפי זיכרון • כניסות

ורדי שאול

תאריך לידה: 16/10/1943
תאריך פטירה: 29/12/2021
ארץ לידה: ישראל
בת זוג: עליזה ורדי

פיסות חיים

שאול ורדי נולד בי"ז בתשרי, 16 באוקטובר 1943.
הוריו, הניה ויששכר, ממייסדי הקיבוץ, קראו לו על שם המשורר העברי שאול טשרניחובסקי, שנפטר יומיים לפני שבא הוא לעולם. שלושה ילדים נוספים נולדו להם – הבת הבכורה רוחלה ז"ל, גילה ושוקי.

שאול גדל והתחנך בנען. היה חבר משק פעיל ומעורב, ותרם רבות להתפתחותו של הקיבוץ.
הוא נשא לאישה את עליזה, שאותה אהב עד אין קץ, ובמשך 58 שנות נישואיהם היו דאגתו ואהבתו אליה מורגשות לכול. ארבעה ילדים נולדו להם, פרי אהבתם - נירית, הילה, אייל ורן. ואותם גידל שאול במסירות ובאהבה והיה גאה בכל אחת ואחד מהם.

שאול התגייס לחיל השריון. הוא היה חניך מצטיין ולמרות שיועד לקצונה הוא בחר לוותר כדי לצאת לקורס מפקדי טנקים. הוא ביקש להיות מפקד טנק כדי לשפר את היחס שאותו חווה ממפקדים. דוגמה אישית ויושר היו בראש מעייניו. לאחר שחרורו מהצבא שובץ בחטיבה 8.
עבור לחימתו בקרב ברמת הגולן במלחמת ששת הימים קיבל סמל שאול ורדי את עיטור הגבורה.
העיטור הגבוה ביותר שניתן בצה"ל על "מעשה גבורה עילאית שנעשה בעת לחימה מול פני האויב תוך חירוף נפש".
העיטור הוענק לו על פעולותיו במהלך הלחימה, אומץ ליבו תחת אש למרות פציעתו, הדאגה לחבריו הפצועים וחילוצם, ועל כך שהיה גורם משמעותי בהכרעת הקרב. לאחר המלחמה הוחלט להעניק לו דרגות קצונה.
שאול לחם גם במלחמת יום הכיפורים. הוא סיים את השירות הצבאי בדרגת רב-סרן.

שאול מילא תפקידים רבים ומשמעותיים בתחומים מגוונים, בקיבוץ ומחוצה לו. בין היתר, ניהל את ענף גידולי השדה, שימש פעמיים כמנהל משק וניהל את הפיתוח של מפעל ההשקיה. בהמשך עבד בסוכנות היהודית כסמנכ"ל חברת "ייצור ופיתוח" - חברה שעסקה בעיבוד חקלאי ובסיוע למשקים כושלים.
לאחר שעזב את התחום ניהל את המפעל של מיכל נגרין.
עם פרישתו הקים מפעל להדפסה על שיש וקרמיקה, בטכנולוגיה ייחודית, הראשון מסוגו בארץ.

שאול היה איש של ערכים חזקים, שהובילו אותו בכל צומת ובכל בחירה שעשה. טובת הכלל - אם במלחמה או בחיי קיבוץ - הנחתה אותו בעשייתו. איש נחוש, חסר פשרות.

אבא, סבא שלנו, השאיר אחריו משפחה גדולה כגודל ליבו החם; ארבעה ילדים ואחד עשר נכדים, שאוהבים אותו עד אין סוף.

אוהבים,
המשפחה