דף מידע מס' 3821 5.6.2020

דפי מידע • כניסות

קבצים מצורפים:

דף מידע מס' 3821 5.6

מזל טוב קולולולו!

למיכל וארז אלף, לאביטל ויוני שילה ולכל המשפחה להולדת הבת והנכדה – גפן

אסיפה בעידן קורונה:
ביום שלישי הקרוב, 9.6.2020, נקיים אסיפה בכינוס וירטואלי באמצעות תוכנת "זום" ושידור בערוץ 900. בהתאם להנחיות, לא יתקיים כינוס במועדון. האסיפה תחל בשעה 19:30.
להלן סדר היום:
19:30 - קבלת מועמדים לחברות: יובל ריטוב (בן הזוג של סולי זליגמן), מורן ליפשיץ (בן הזוג של שרון סהר), איציק מתיתיהו (בן הזוג של הילה רוניס).
20:00 - אישור תכנית בינוי.

בריכת השחייה: למה עברנו להתנהלות פנימית?
הקורונה שהפתיעה את העולם כולו, הביאה איתה השלכות ואילצה אותנו לחדד, לדייק ולבחון היטב כיצד נכון להתקדם בעת הזו. נוכח חוסר הוודאות ששרר לגבי העתיד עם פרוץ הקורונה, שינינו מיד את הגדרת הבריכה לעונה זו לפנימית – כזו המיועדת לחברי נען ולאורחיהם בלבד, ללא מנויים חיצוניים. התנהלות פנימית מורידה משמעותית את תשלום הארנונה - הוזלה של כ-40,000 ₪ בשנה, ומפחיתה את הלחץ למכסת מנויי חוץ, להוצאת רישוי עסק ולכל הפרוצדורה והעלויות הכרוכות בכך. למרות ההקלות בשבועות האחרונים, אי הוודאות עדיין כאן ולכן החלטנו שבעונה זו תשמש הבריכה רק את חברי נען, תושבי נען וילדי החוץ המתחנכים בנען. חשוב לציין שבחנו כיוון זה עוד לפני הקורונה, נוכח העובדה שבשלוש שנים האחרונות סיימה הבריכה את השנה בגירעון לא מבוטל, למרות המנויים החיצוניים. הגירעון נבע מכמה סיבות:
1. השתתפות נמוכה של מנוי חברי נען בעלויות הבריכה.
2. פתיחת הבריכה כעסק גוררת עלויות והוצאות לא קטנות.
3. כמות המנויים שהשתנתה מדי שנה הקשתה על ההתארגנות והדיוק בכוח האדם הנדרש וגרמה לעיתים לחוסר איזון בין ההכנסות להוצאות הקבועות ובעיקר המשתנות.
לאור עובדות אלה, נשאלה השאלה מה תרומתם של המנויים החיצוניים לאיזון תקציב הבריכה במצב האבסורדי שנוצר - הקהילה מכסה את הגירעון המצטבר ולמעשה "מסבסדת" את הבריכה גם למנויים החיצוניים.
אז הנה אנחנו כמעט שבוע לאחר פתיחת העונה במתכונת פנימית, מחדשים מסורת ישנה תוך ניסוי וטעיה, תכנון קפדני ועבודה מאומצת שממשיכה ועוד תמשיך לאורך העונה. זאת במטרה לצמצם למינימום את העלויות הקבועות ועלויות כוח האדם תוך ניסיון לשמור על רמת שירות גבוהה.
לשם הגילוי הנאות, בתכנון תקציב העונה קיים גירעון מובנה (שצפוי להיות נמוך יותר מהגירעון שהיה בשלוש השנים האחרונות עם המנויים) עליו נצטרך לתת את הדעת בסוף השנה ולהחליט כקהילה באיזה אופן ומאיזה מקור מתקצבים. בינתיים, גויס צוות קטן, יעיל ונמרץ, שעושה את המיטב כדי לעשות את העונה הזו אחרת: יעילה יותר, מהודקת יותר, חסכונית יותר, מרווחת יותר ונעימה יותר – לטובת חברי נען.
אנחנו כאן בשבילכם ואיתכם, בברכת עונה בטוחה, מוצלחת ורעננה.
ולסיום, עדכונים במחירון:
כניסה חד פעמית לחברי נען, לנכדים של חברי נען ולהורים של חברי נען – 20 ₪.
שאר האורחים של חברי נען – 40 ₪ ביום חול / 50 ₪ בשבת.
מנוי עונתי לחיילים בסדיר/שנת שירות/שירות לאומי – 100 ₪.
רעיה, יורם וצוות הבריכה

מועדון הבוקר של חוג הנוער: מחדש פעילות
ביום שני 15.6 בשעה 10:00 נארח במועדון את עדי שגיא (אמה של זיו לנדאו) ונשמע את סיפור חייה - "בניגוד לכל הסיכויים". הרצאה מרגשת שמדברת על הכוחות שיש באדם לצמוח וליצור למרות הקשיים שניצבים בדרכו. נשמח להיפגש. מחכות לכם על פי הנחיות הקורונה,
בנות הצוות

מנציגי הציבור בדירקטוריון הכלכלי
חברים שלום. כנציגי הציבור בדירקטוריון הכלכלי, חשוב לנו לשתף אתכם בתהליך שקדם להתפטרות יושב הראש. בחצי השנה האחרונה הדירקטוריון אינו מתנהל באופן מקצועי, אחראי ושקוף. במהלך תקופה זו, נעשו מצידנו מאמצים ופעלנו ככל יכולתנו לשיפור תהליכי העבודה המשותפת ולחיזוק האמון ההדדי. לצערנו, מאמצים אלה, לא נשאו פרי. לאחר התלבטויות רבות ומתוך האחריות שהוטלה עלינו כנציגי ציבור לעתידו הכלכלי של הקיבוץ, החלטנו לבקש מאילן פלטו לסיים את תפקידו כיו"ר.
אנחנו מודים לאילן על תרומתו בתקופת כהונתו ומאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך.
נציגי הציבור בדירקטוריון הכלכלי - נמרוד וידן, רן ורדי, דרור חלאווה, נדב סיני ועדי שרון.

שבוע התזונה והתזונאי/ת: המקומיות פותחות את הפה
לכבוד שבוע התזונה, מזמינות אתכם התזונאיות של נען לשמוע מה יש להן להגיד:
7 דיאטניות, 6 הרצאות, 5 דקות. יום שלישי 9.6 בשעה 20:30 בזום, לייב פייסבוק ובערוץ 900. תגיעו שבעים. פרטים נוספים בהמשך.

אשכול בינוי ותשתיות: חזרנו למשרד
ביאטריס חזרה לתת שירות ומענה טלפוני במשרדי הבינוי מדי יום בשעות 12:00-8:00.
אנא השתדלו לפנות דרך מערכת קריאות השירות באתר הקהילתי.

התודות של אחרי שבועות
אז השנה לא נפגשנו בבוסתן וגם לא בשדות, אבל בין הצורך לפעול בצמוד להנחיות לבין הרצון לחזור לשגרה של חגים שמחים והתקהלויות, נולד המקום שבו גם דברים חדשים וטובים יכולים לקרות.
תודה גדולה לכל מי שהתגייס לעשייה וכך חגגנו ביחד בתקופה הזו, לראשונה.
צוות החג - עדי שרון, טל ארז ושי קופיט, פרסום ועיצוב גרפי - שי קופיט, ניהול מוזיקלי - ללי ניר, תנועות - אורלי זליגמן, הגברה- נדב גוטרמן, טכני - אורון לנדאו, עיצוב חדר אוכל וכניסה לכולבו - יובל גורן.
תודה ללימור אגמון שתמיד נמצאת שם לתעד לנו את הרגעים היפים.
תודה גדולה לענפים שהשתתפו בתהלוכה וגרמו לה להראות צבעונית וארוכה, לנהגים שהתגייסו, לאולפן,
לבני החטיבה הצעירה והבוגרת, לילדי ה'-ו' שרקדו בטקס ולחבורת הגברים השרים.
גיל - תרבות

גם בקורונה, כמו תמיד – אין כמו התרבות של קיבוץ נען
בתום רצף חגים מרשים ומרגש, כזה שלא דמיינו שאי פעם נחווה, ללא מסיבת פורים, ללא ליל הסדר וללא כינוסים לטקסים, כזה שאפילו אני ממרום 15 שנות ותק (לצרכי תרבות ולא לצרכי דיור) לא האמנתי שיתכן,
אני רוצה לומר - תודה. תודה על ההזדמנות להיות שותפים ולא אורחים, תודה על ההזדמנות לצאת מהקופסא ולצור תרבות אחרת, תודה על ההירתמות המדהימה של החברים המוכשרים והמעורבים כאן בקהילה, תודה על ההזדמנות לשחרר לרגע את הטקסים המפוצצים ולחזור לתרבות צנועה, מקומית ויפה,"סביב למדורה", תרבות בה יש מקום לכל חבר באשר הוא. תרבות שהוכיחה ששריר ההתנדבות והמעורבות עדיין עובד לא רע, תרבות שריגשה אותנו בכל פעם מחדש, זום אחר זום, שידור אחר שידור. תודה לכל נאמני התרבות שעשו ויצרו באהבה וחדווה אין קץ, תודה לך גיל סול המופלאה, על שלקחת את המשבר ומינפת אותו באומץ, אהבה ויצירתיות להזדמנות מופלאה ויוצאת דופן לתרבות קהילתית יפיפייה ואחרת.
אני גאה, נרגשת ומודה לך ולכל השותפים לדרך.
רעיה