דף מידע ושבת שלום

דפי מידע • כניסות

קבצים מצורפים:

מס' 3800 10.1

מזל טוב קולולולו!
לענת מאירי ואליה של"ם, ליעל וגדעון ולכל המשפחה - להולדת הבן והנכד

חלופות הקליטה: אסיפה
לאחר עבודת הכנה ממושכת בנושא הקליטה, שביצע צוות 'נען 2030' בצירוף חברים נוספים, ולאחר מספר מפגשי חשיפה והסברה, נקיים ביום שלישי 14/1 בשעה 20:00 אסיפה לסיכום התהליך ולהכרעה. צוות נען 2030 יציג שתי חלופות, ואנו מצפים שהאסיפה תעביר אותן להכרעה בקלפי.
ההצעות נשלחו אתמול לחברים וניתן לקבלן במזכירות.

מועדון הבוקר: סיפורים, טכנולוגיה ונוסטלגיה
ביום שני 20/1 בשעה 10:00 נארח את חלי יעקבס מנכ"לית תיירות ניר דוד, מנכ"לית ובעלים בחברת בינה יתרה, יזמת חברתית ומומחית לתקשורת קהילתית.
נושא ההרצאה "הכלים השתנו – הכללים לא" – על נרטיבים סיפורים וטכנולוגיה.
חלי תדבר על תולדותיו של הסיפור, גלגולו ואיך זה קשור לפייסבוק, לגוגל ולחתול במגפיים. הרצאה מצחיקה ומעוררת מחשבה על טכנולוגיה ונוסטלגיה ועל מה שביניהן. מחכים לכם.

אוהל החלומות: טיול חוג הנוער
נצא הפעם לכיוון ירוחם עם זאב זיון (טיילנו בעבר לניצנה). בכפר הבדואי רכמה ב"אוהל החלומות" נפגוש את סלימה אל סאגה, פעילה חברתית, נשמע את סיפורה ואת סיפורן של הנשים בחברה הבדואית המשתנה. סלימה וחברותיה יכינו עבורנו ארוחת צהרים צמחונית ממטעמי המטבח הבדואי. את שי בן טל נפגוש ב"עמותת עתיד" בירוחם העוסקת בפיתוח ובחיזוק קהילות בנגב. ב"מצפור החשמל" בבקעת אשלים נצפה אל תחנת הכוח להפקת חשמל השנויה במחלוקת. הטיול אינו כרוך בהליכה.
יום שני 27/1. יציאה בשעה 7:00 הרשמה אצל דגנית בוואטסאפ.


בוקר מוזיקלי לילדים: "בשמיעה ראשונה"
בשבת בבוקר, 18/1, נארח במועדון מפגש מוזיקלי מיוחד: הקונצרט "בשמיעה ראשונה". מאחורי היוזמה עומד הרצון לחבר את הילדים הצעירים להאזנה מודעת למוזיקה אמנותית ולהקנות להם כלים להאזנה משמעותית בעזרת צמד נגנים וירטואוזים (גיטרה קלאסית וחליליות), בשילוב של קול אנושי.
הנחיית המופע כוללת משחקים, הפעלות והדגמות שנועדו להמחיש רעיונות מוזיקליים בסיסיים בגובה העיניים: דמיון, רגשות, מקצבים מיוחדים, הפתעות מצחיקות בתוך המוזיקה, אלתור וכמובן הסבר על כלי הנגינה ועל שילוב השירה עם הנגינה.
מופיעים: דורט פלורנטין – חליליות, גיטרה קלאסית ובנג'ו – גדעון ברטלר, שירה – יעלה אביטל.
11:00 במועדון. כניסה משעה 10:30. עלות לילדי נען 25 ₪ (חיוב בתקציב).
מערכות החינוך נען, הסלון למוזיקה קאמרית והתרבות בשיתוף מ.א גזר

מכירה מיוחדת: למען מטרה טובה
בשבת 11.1 בין השעות 17:00-11:00 תתקיים בפאב מכירת תיקים, תכשיטים, צעיפים וחגורות יד שניה במחירים מפתיעים.
כל ההכנסות תרומה למלגות לימודים לנשים מעוטות יכולת. מוזמנות ומוזמנים!

חגיגות התשעים לנען: תחרות לוגו ה-90 יוצאת לדרך
יצירתיים? מבריקים? מוכשרים? קדימה. יומכם הגיע! מה מייחד את נען בת ה-90?
איך מכניסים קיבוץ חוגג 90 לסמל אחד? אם יש לכם רעיון יפה, מצחיק, גרפי, שנון או מהפכי - אתם מוזמנים להגיש הצעה ולהיות חלק מהחגיגה של כולנו.
תתחילו לחשוב. הפרטים המלאים בקרוב.

סודות הציפורים: בואו לשמוע
חוג הטבע של המעבדה מזכיר שביום רביעי 15.1 יתקיים מפגש עם הצפר פיקי איש שלום בשעה 17:30. לאור הביקוש העברנו את המפגש למועדון.
ההשתתפות ללא תשלום אך נדרשת הרשמה מראש אצל אייל מצליח 050-9105656

גשם: ביממה האחרונה(עד חמישי 6:00) ירדו בנען 24 מ"מ,
מתחילת החודש 69 מ"מ, מתחילת העונה 288 מ"מ.

שורה להשראה: "מיטב החוקרים מהמרכז לחקר הקיבוץ וחבריו, עדיין לא פענחו את התופעה, והאם זו סטייה נרכשת או משהו מוּלד. איך זה שהקיבוצניקים באשר הם – מאז ומעולם וכנראה לעד – חייבים לדעת כמה גשם ירד, היום, החודש ובהשוואה לאשתקד"
(מילי מטר)