אחד פלוס אחד: דף מידע ודף חג

דפי מידע • כניסות

קבצים מצורפים:

דף חג

דף מידע מס' 3836 18.9

שנה טובה וחג שמח!

מזל טוב!
לטלי דמיר וארז שלום, לבילי ולכל המשפחה, להולדת הבת והנכדה

טקס ראש השנה ישודר הערב בשעה 20:30 בערוץ 900 ובווימאו. שידור חוזר בלופ בווידאו נען
בליל החג. אין צורך לשים פיקה בגן הזיכרון. הפתעה קטנה מחכה לכם בתא הדואר.

תוכנית הבינוי של נען: איפה אנחנו עומדים
משתפים אתכם בתהליך אישור תוכנית הבינוי של נען, שאותה אימצנו בקלפי בחודש יוני האחרון. לאחר האישור הפנימי הגשנו בתחילת אוגוסט את התוכנית לוועדה לתכנון ובנייה במועצה. הוועדה בחנה והנחתה לביצוע מספר תיקונים. השלמנו את הנדרש והשבוע (15.9) הגשנו את התוכנית המתוקנת לוועדה. התהליך צפוי לכלול עוד קצת פינג-פונג של יישום הערות ודיוקים בין מהנדס המועצה וצוותו לבין אדריכל הקיבוץ. לאחריו אנו מצפים לקבל אישור ואור ירוק לקדם את התוכנית. מצרפים איחולי שנה שמחה והתחלות טובות.
מִנהלת הדיור

חדש באתר נען: אינדקס עסקים מקומי
מחפשים טכנאי למקרר? בייביסיטר? גנן? מהיום הרבה יותר פשוט למצוא נותני שירותים בנען. היכנסו לאתר נען מכל מחשב או טלפון נייד וחפשו באינדקס העסקים את נותן השירות המתאים לכם. וזה קל: ניתן לחייג לנותן השירות מהאתר עצמו!
רוצים להצטרף לאינדקס ולפרסם את השירות שלכם? אתם יכולים לעשות את זה בעצמכם דרך כפתור ההגדרות בחשבון הטלגרם של נען, או לפנות לאייל מצליח והוא יעשה את זה בשמחה עבורכם. אז בפעם הבאה שאתם צריכים שירות אל תשכחו לחפש קודם באינדקס של נען - ביחד נניע את הכלכלה המקומית!

לאוהבי האמנות: מצגת לראש השנה שהכינה עבורנו ד"ר גילית איבגי תשודר בערוץ 900 ממוצ"ש א' בתשרי בשעה 19:00 ועד יום שני. שנה טובה וצפיה מהנה.
צוות חוג הנוער 2000

ברכות ללירון גפן שהתגייס לצה"ל – מאחלים לך שירות מעניין ומשמעותי!

תודה על דרך חדשה: מכתב ממיכל נגרין
חברי נען יקרים, בימים אלו מאיר ואני עומדים לפתוח את המקום החדש שקיבלנו בסטודיו ורדי. רוצה לדבר אתכם על התודה שאנו חשים ועל הטוב הטהור שפגשנו כאן בנען מצד המוסדות והחברים, שכל אחד שפגש בנו שאל איך הוא יכול לעזור והאיר את חיינו מחדש. ניתנה לנו הזדמנות מרגשת מאין כמותה על ידי שאול ורדי (ובברכת הקיבוץ) לסגור מעגל ולהתחיל מחדש בקטן כאן בנען בסטודיו של שאול והילה.
לאחר שסגרנו את מפעל חיינו, לפני שנה בדיוק, ישבנו מאיר ואני בביתנו במשך חצי שנה משותקים מהלם הסגירה ומהמצב שאליו נקלענו. לא היה לנו מושג איך ולאן ימשכו חיינו בעתיד, ולא הצלחנו לחשוב על שום דבר מלבד עורכי דין וזכיינים וכל מה שקשור בכך.
במהלך הפירוק שבו אנחנו נמצאים עדיין, קיבלנו מהנאמנים מטעם המדינה ארגזים רבים של בגדים שהיו הדגם הראשון והאחרון מכל פריט אופנה שעשינו ולא ידענו איפה לשים אותם. שכרנו מחסן בנען ואחסנו בו את הארגזים. לאחר כמה ימים גשומים הגענו לבדוק מה מצבם וגילינו שהתנאים לא מתאימים לאחסון הבגדים. בעודנו שוקלים מה לעשות התקשר לפתע שאול ורדי (שניהל לפני שנים רבות את הייצור במפעלנו והקים מחלקת פורצלן לתפארת שנתנו לו אותה במתנה כשסיים את עבודתו אצלנו) ושאל למצבנו. כששמע מה קורה הציע לנו מייד לאחסן את הארגזים בסטודיו שלו, וכשהבין את תכולתם הגדיל והציע שהוא והילה יצטמצמו ויפנו לנו חלק קטן שבו נוכל לעשות גם מעין חנות גלריה ולהתחיל את חיינו מחדש.
כך, בחמשת החודשים האחרונים, מאיר ואני מגיעים כמעט מדי יום לנען בונים ומקימים את משכננו החדש שתפור בדיוק למידותינו. חנות קטנה שמורכבת מהאוספים שלי, מהתכשיטים ומהבגדים האחרונים שעשינו. מעל החנות הקמנו סטודיו קטן ומדליק עם אנרגיה טובה, שעושה לי חשק כבר לשבת וליצור, ובחוץ הקמנו אוהל עם קפה, עוגות ועוגיות טובות.
אז רצינו להודות לכם, בשמי, בשם מאיר ויסמין, ובשם אמא ואבא שלי ועמוסי ובועז וצביה וכל בני משפחתי (שטמונים כאן מולי וצופים ושומרים עליי) - על ההזדמנות שניתנה לנו לסגירת המעגל כאן בנען.
למשפחה התומכת והמרגשת שלנו בנען ולכל אחד מכם חברים יקרים, רוצים לאחל שנה טובה ולהזמין אתכם לבוא לראות ולהתארח במקומנו החדש. כל שנותר לנו עכשיו זה לחכות שיסתיימו ימי הסגר ומקווה שכבר בסוכות יתאפשר לנו לארח אתכם בסוכתנו. שנה טובה יותר שתהיה לכולנו ובריאות מעל הכול.
שלכם, מיכל נגרין (גרין)

לקראת הסגר ובכלל: עדכוני צח"י
כמו שהבנתם מהמבזקים התכופים, יש לנו כבר 9 מאומתים בקהילתנו (בריאות, חברים), ומעגל מבודדים רחב של מעל 100. כדי שנצא מהתסריט הלא מלבב הזה, ונקטע את רצפי ההדבקות, חשוב שנהדק ככל האפשר את ההקפדה והזהירות וניקח אחריות אישית וקהילתית. נכון שהמסכות מעיקות וחם ודביק, אבל היי, הן חשובות מאוד למניעת הדבקה!
ריכזנו כאן את עיקרי המידע – מה קורה בנען (ומה לא) מה פתוח ואיך (ומי יודע עד מתי):
• תרבות – האירועים שתוכננו לחגי תשרי ולחג נען הותאמו להנחיות ולעובדה שהתכנסויות עכשיו מחוץ לטווח. מגייסים יצירתיות ועושים מאמצים שתרגישו חג באוויר ושמחה בלב. תודה לעוסקים במלאכה.
• כול-בו – רוצים לשמור עליו מתפקד, חיוני ונמרץ לטובת כולנו. המציאות מחייבת כמה התאמות, ואנחנו בטוחים שתשתפו פעולה:
1. ויסות הנכנסים – נחזור להקפיד על מספר נכנסים בהתאם לגודל המקום. אנא הישמעו למי שיקבל אתכם בכניסה ותהיו סבלניים. מסכות, חיטוי ידיים ולחייך בכניסה. זה ברור.
2. מגיעים לבד - נציג מכל משפחה. לא תתאפשר כניסת ילדים מתחת לגיל 10, אנא קבלו והימנעו מאי נעימות.
3. משלוחים לבני הגיל השלישי ולמבודדים –נערכים להפעלה מחודשת של המערך בעזרת כיתת רותם. פרטים נפרסם מיד אחרי החג.
• חדר האוכל – נמשיך במתכונת 'לוקחים אוכל הביתה' כמו שהתנהלנו בתקופה האחרונה, עם הקפדה יתרה על ההנחיות. ענף המזון נערך לסייע בשליחויות לגיל השלישי. נעדכן למי פונים.
• הבריכה – לצערנו הרב וכמה שניסינו ורצינו, מבינים שאסור לנו בעת הזו להפעיל את הבריכה. ישנה סגירה גורפת של כל הבריכות, ובהתייעצות ארוכה עם המועצה ועם גורמים נוספים הפנמנו שאין מנוס מלסגור גם את זו שלנו, היפה והשלווה. הבריכה תיסגר היום בשעה 18:00. אבל עוד לא אמרנו נואש, ואם יחול בקרוב שינוי שיאפשר את פתיחתה – זה יקרה. בינתיים שומרים על תקווה ולא מרוקנים את המים. אם נוכל לתת מענה חלקי נעדכן.
• חדר הכושר – ייסגר מהיום, שישי, בשעה 14:00 ועד שיאושר לפתיחה בסוף הסגר.
• פאב התק"מ 11 – סוגר גם הוא דלתות וחביות.
• גן תות ושות' – גני השעשועים יישארו פתוחים. כך מאפשרות ההנחיות.
• בידודים – מי שנכנס לבידוד צריך לדווח למשרד הבריאות. חשוב לעדכן גם את דפנה גונר בוואטסאפ 052-4204788. מבודדים שזקוקים לסיוע לוגיסטי מוזמנים לפנות לאהובה 050-7689781.
חברים שמרגישים קושי נפשי או דואגים למישהו אחר - מוזמנים לפנות ללימור 052-6931190.

• מרפאה – נסו להימנע ככל האפשר מלהגיע פיזית, פנו טלפונית או דרך האפליקציה. רוצים לשמור על החברים ועל הצוות. בכל מקרה אין להגיע עם חום או תסמיני מחלה אחרים. כשהמרפאה סגורה ניתן לפנות ל 2700* ולהתייעץ עם רופא אונליין.
חדר התרופות - מיועד בעיקר למוגבלים בניידות. כל השאר – אנא השתדלו לקפוץ לבית מרקחת קרוב או להזמין אונליין
דרך קופ"ח כללית.
• מערכות החינוך – רק התחלנו את השנה וכבר נאלצו מערכות הגיל הרך והחינוך החברתי להיסגר מ-17.9, למרות שהיו תוכניות להפעלתן כ"מענה קהילתי" באופנים שונים יצירתיים. ההחלטה התקבלה בוועדת החינוך הציבורית בהתאמה למסקנות צח"י, ולאחר שנבחנו כל האפשרויות מבחינה בריאותית וקהילתית. מחכים מאוד לפגוש את כולם בתום החגים שמחים ובריאים.

תודה לכל המתנדבים שנותנים יד מאחורי הקלעים, ותודה לכולכם על הרוח הקהילתית האופטימית.
שמרו על עצמכם ועל אחרים, בריאות לחולים ועידוד למבודדים.

שלכם באהבה ולשנה טובה, צח"י נען

פסולת גושית בחגים: שינויים במועדי הפינוי
• ראש השנה - צוות הנוי יפנה בבוקר יום ב' 21.9 (במקום בראשון שהוא יום שבתון).
• יום כיפור - הצוות יפנה כרגיל בבוקר יום א' 27.9. אין להניח פסולת ליד הפחים במהלך יום כיפור עצמו.
שימו לב: לפנינו ימי שבתון ארוכים ותקופת סגר - דווקא בעת הזו חשוב להקפיד על ההנחיות ולהימנע מהנחת פסולת גושית ליד הפחים בימים שאינם יום שבת. רק כך נצליח לשמור על נראות ונגישות חצר המשק החשובות כל כך לאיכות חיינו, על אחת כמה וכמה בתקופה שבה עולמנו עומד להצטמצם לטווח שאינו עולה על 500 מטר. תודה על שיתוף הפעולה ושנה טובה,
ענף הנוי והתברואה

פיסה להשראה:
"אני משאיר מקום לאולי, מחליף נקודה בסימן שאלה?" (מיכאל זץ. מהשיר: שעתם היפה של הדברים הקטנים)

למשפחת גרסטל – תנחומים מכל בית נען במות חברנו יצחק