דף מידע ושבת מעולה

דפי מידע • כניסות

קבצים מצורפים:

דף מידע מס' 3814 17.4


עדכון לעצמאים: מצוות החירום הכלכלי
השבוע התכנסנו, חברי צוות החירום הכלכלי, לקבל תמונת מצב של העצמאים חברי נען בימים אלו. מהמיפוי עולה כי רבים מהעצמאיים נאלצו לעצור לגמרי את פעילותם או נפגעו משמעותית ונמצאים בחוסר ודאות לגבי עתיד העסק שלהם.
מיקוד הבעיות נעשה על בסיס שיחות שקיים צוות ייעודי לנושא שמרכז איל גלס עם מרבית העצמאיים. תמונת המצב שהשתקפה מהנתונים הניעה אותנו לקבל שתי החלטות מידיות -התקפות גם לפנסיונרים עצמאים – במטרה להקל ולסייע.
1.מענק מהמדינה – לטובת עצמאים שאינם יכולים לקבל את המענק המגיע להם מהמדינה עקב בירוקרטיה הקשורה להתנהלות המדינה מול הקיבוצים - ייכנס הקיבוץ בנעלי רשויות המיסים ויעביר את המענק לכל עצמאי הזכאי לקבלו. עצמאיים הזכאים למענק מוזמנים לפנות לורד איתן.
2. שכר דירה ליזמים השוכרים מבנים בנען - שכר הדירה עבור החודשים אפריל ומאי יבוטל ולא ייגבה. עבור חודש מרץ יחויב שכר דירה של חצי חודש בלבד.
מעבר לשתי החלטות אלו ממשיך "צוות העצמאים" לפעול וכן לגבש הצעה למתווה סיוע ולווי של מגזר העצמאים.
נמשיך לעדכן ולשתף בהתקדמות פעילותנו ובהחלטות המתקבלות. תודה על התמיכה והסבלנות ובברכת חזרה מהירה ובטוחה לשגרה עסוקה. איל וצוות החירום הכלכלי


הזמנה פתוחה: בואו נושיט יד לזקוקים לנו
הווית חיינו בנען בשבועות האחרונים אומרת בבירור: הדור הראשון, דור המייסדים, הנחיל לנו תפיסת עולם ודרך חיים נכונה; הדור השני, הוותיקים של היום, נהג בתבונה ובאחריות ודאג לחסוך ליום סגריר; הדור השלישי, המוביל כיום את נען, פועל היטב במישור הקהילתי. מכאן - שקהילת נען תצא מהמשבר עם שתי רגליים על הקרקע ואולי אף מלוכדת יותר. הדברים מעלה קוראים לנו, כקהילה וכפרטים, לפתוח את הלב ולהושיט יד למאות אלפי ילדים ומבוגרים המתמודדים בימים אלו ביתר שאת עם מציאות חיים מפחידה ומאיימת - מהגרי העבודה בדרום תל אביב, נשים מוכות הכלואות בבתיהן, קשישים מרמלה השכנה המתמודדים בגפם ועוד רבים אחרים. מעבר להתנדבות יחידים (ויש לא מעט בנען) מתבקש בעת הזו, שהנהלת הקהילה תוביל מהלך אשר יכניס את קהילת נען האיתנה באופן מאורגן מתחת לאלונקה של אחת העמותות המסייעות לחלשים בחברה וכורעות תחת הנטל. נתרום את חלקנו בעשייה ובהקצאת משאבים ונעביר לבני הדור הרביעי מורשת לעתיד, כי חלשים ונזקקים יהיו תמיד והמון. לפני מספר ימים יצרתי קשר עם מנכ"ל העמותה לפיתוח רמלה – ליאור רשף, ששיתף על מחסור חמור במתנדבים לחלוקת מזון ותרופות לאנשים במצוקה קשה.
חברים מתחת גיל 65 המוכנים בימים אלו להושיט יד - מוזמנים להצטרף ולסייע לעמותה.
מדובר בשעתיים התנדבות, אחת לשבוע או שבועיים, בתיאום מראש ולפי לוח זמנים המתאים למתנדב/ת. אני לוקח על עצמי את תיאום הפעילות וסידור העבודה הנדרש. אשמח לכל אדם שיתעניין. מודה מראש לכל מי שיבחר להיות שותף.
בשלב זה יש בקשה מיידית לחלוקת מזון יבש ביום שני הקרוב בשעה 8:30. מי שמוכן לתת כתף מוזמן לפנות אליי בכל שעה במהלך סוף השבוע ויום ראשון.
מי שלא פנוי לסייע באופן פעיל ורוצה לתרום כסף מוזמן להיכנס לאתר של העמותה הקרובה לליבו ולתרום. מי שרוצה מוזמן לעשות זאת דרכי בשיחת טלפון, בהודעת ווטסאפ או במייל ויקבל קבלה המעידה על תרומתו.
חשוב שנדע - עבור אדם נזקק 50 שקלים הם ההבדל בין בטן ריקה למלאה למשך מספר ימים.
בברכת חברים, עמי רוניס 052-3578129 ami_ronis@naan.org.il

כמה ירד: גשם גשם משמיים
בשבת החולפת ירדו 20 מ"מ ואיתם עברנו את ה-700 מ"מ! מתחילת העונה: 715.


הרגע (או חלק ממנו) / ישראל אלירז

הָרֶגַע(אוֹ חֵלֶק מִמֶּנּוּ)
מִתְרַחֵשׁ בְּרֶגַע זֶה מַמָּשׁ
עִם קְרִיאַת הַשִּׁיר הַזֶּה עַל
גַּבֵּי הַדַּף הַזֶּה וְתוֹךְ
קְרִיאָתוֹ הוּא נִמְחַק וְשָׁב
וְנִכְתַּב עַל יָדְךָ הַיּוֹדֵעַ:
הַיֹּפִי, שֶׁהוּא מַשְּׂאַת הַנֶּפֶשׁ
שֶׁל הַצּוּרָה, כָּל צוּרָה,
מִתְמַמֵּשׁ כְּשֶׁאַתָּה קוֹרֵא לָרֶגַע
הַזֶּה בְּשֵׁם וְאֵינְךָ צָרִיךְ
עוֹד לְהַצְבִּיעַ וְלוֹמַר:
הַכֹּל מַתְחִיל כָּאן

למליסה בנון ולמשפחה – במות האם

תנחומים מכל בית נען